Konvice Lamart LT7059 káva 350 ml Press
Konvice Lamart LT7059 káva 350 ml Press

Konvice Lamart LT7059 káva 350 ml Press

Záruka: 24 měsíců | PN: 42004516 | Kód: 3476617 | CZ distribuce
Skleněná čajová konvice značky Lamart vám během několika minut připraví až 350 ml chutné kávy nebo čaje. Madlo konvice je vyrobeno z odolného plastu . Konvice obsahuje nerezové stlačovací sítko pro čaje a mletou kávu. Konvice je opatřená plastovým víčkem pro snadný přístup k čištění a plnění nádoby. French press French press je…
Cena s DPH578,– 
Cena s DPH pro registrované541,– Kč
Cena bez DPH478,– Kč
Skladem
Doprava od 120 Kč
 Přepravní službou do 19.8.od 120 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis

Skleněná čajová konvice značky Lamart vám během několika minut připraví až 350 ml chutné kávy nebo čaje. Madlo konvice je vyrobeno z odolného plastu. Konvice obsahuje nerezové stlačovací sítko pro čaje a mletou kávu. Konvice je opatřená plastovým víčkem pro snadný přístup k čištění a plnění nádoby.

French press

French press je skvělá volba pro všechny, kteří rádi pijí tureckou kávu. Káva by se měla extrahovat pouze několik málo minut. Poté se do ní vylučují ze sedliny i látky, které nejsou chutné a ani zdravé pro naše trávení. Namletou kávu pouze zalijete horkou vodou. Poté však kávu díky sítku přefiltrujete. Káva tak bude čistější a chutnější. Ideální je umlít kávu vždy čerstvou těsně před každou přípravou. Na frenchpress se káva mele poměrně hrubě a to na konzistenci krystalového cukru.

French press Lamart

Jak na přípravu kávy?

Připravte si vodu o teplotě 93-95 °C. Vodu používejte ideálně filtrovanou. Namelte si čerstvě praženou kávu v množství 18 gramů / 300 ml vody. Do nádobky french pressu nasypejte odpovídající množství kávy a zalijte cca 100 ml vody. Dobře promíchejte a počkejte 30 sekund. Tento krok lze přeskočit, avšak zbavuje kávu přebytečného CO2, který zejména čerstvě pražené kávy obsahují. CO2 zabraňuje dokonalé extrakci chutí, proto je dobré se jej takto zbavit před kompletním zalitím. Dolijte zbytek vody a nechejte extrahovat 3 minuty, kávu nemíchejte. Poté kávu zamíchejte a počkejte 1 min až klesne kávovina dolů a píst stlačte dolů. Nakonec kávu ihned celou slijte a servírujte. Káva by neměla zůstat ve frenchpressu, aby se již dále nelouhovala.

Specifikace

  • Značka: Lamart
  • Model: LT7059
  • Objem: 350 ml
  • Barva: černá / čirá
  • Materiál: sklo / plast
  • Rozměr: průměr 8 cm
  • Výška: 15,5 cm
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.