Konvička KELA na čaj a kávu Verona French Press 1 l, šedá
Konvička KELA na čaj a kávu Verona French Press 1 l, šedá

Konvička KELA na čaj a kávu Verona French Press 1 l, šedá

Záruka: 24 měsíců | PN: KL-10884 | Kód: 3029241 | CZ distribuce
  French press Verona značky Kela vás nadchne nejen ladným designem, ale především prvotřídním zpracováním . Konvice typu French Press je velmi oblíbený a moderní způsob přípravy kávy nebo sypaného, bylinkového i ovocného čaje . Konvička je vyrobená ze žáruvzdorného borosilikátového skla a nemusíte se v žádném případě bát nalít do ní…
Cena s DPH1 023,– 
Cena bez DPH845,– Kč
Skladem
Doprava od 61 Kč
 Přepravní službou do 3.3.od 120 Kč
 Na výdejním místě do 4.3.od 61 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis

 

French press Verona značky Kela vás nadchne nejen ladným designem, ale především prvotřídním zpracováním. Konvice typu French Press je velmi oblíbený a moderní způsob přípravy kávy nebo sypaného, bylinkového i ovocného čaje. Konvička je vyrobená ze žáruvzdorného borosilikátového skla a nemusíte se v žádném případě bát nalít do ní horkou vodu. Konvice je plně rozložitelná na jednotlivé díly, což vám usnadní její čištění.

French press

French press je skvělá volba pro všechny, kteří rádi pijí tureckou kávu. Káva by se měla extrahovat pouze několik málo minut. Poté se do ní vylučují ze sedliny i látky, které nejsou chutné a ani zdravé pro naše trávení. Namletou kávu pouze zalijete horkou vodou. Poté však kávu díky sítku přefiltrujete. Káva tak bude čistější a chutnější. Ideální je umlít kávu vždy čerstvou těsně před každou přípravou. Na frenchpress se káva mele poměrně hrubě a to na konzistenci krystalového cukru.

French press Verona Kela

Jak na přípravu kávy?

Připravte si vodu o teplotě 93-95 °C. Vodu používejte ideálně filtrovanou. Namelte si čerstvě praženou kávu v množství 18 gramů / 300 ml vody. Do nádobky french pressu nasypejte odpovídající množství kávy a zalijte cca 100 ml vody. Dobře promíchejte a počkejte 30 sekund. Tento krok lze přeskočit, avšak zbavuje kávu přebytečného CO2, který zejména čerstvě pražené kávy obsahují. CO2 zabraňuje dokonalé extrakci chutí, proto je dobré se jej takto zbavit před kompletním zalitím. Dolijte zbytek vody a nechejte extrahovat 3 minuty, kávu nemíchejte. Poté kávu zamíchejte a počkejte 1 minutu až klesne kávovina dolů a píst stlačte dolů. Nakonec kávu ihned celou slijte a servírujte. Káva by neměla zůstat ve frenchpressu, aby se již dále nelouhovala.

Specifikace

  • Značka: Kela
  • Edice: Verona
  • Model: KL-10884
  • Objem: 1 litr
  • Barva: šedá / nerez
  • Materiál: borosilikátové sklo / nerezové prvky z oceli ve vysoké kvalitě 18/10
  • Hmotnost: 0,5 kg
  • Rozměry: 10 x 21 cm
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.