Mobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrý
Mobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrýMobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrý

Mobilní telefon Apple iPhone 13 256GB modrý

Záruka: 24 měsíců | PN: MLQA3CN/A | Kód: 3322996 | CZ distribuce
Den D a hodina H pro všechny fanoušky Applu je konečně tady! Tim Cook a jeho tým totiž představil nový Apple iPhone 13 s interní kapacitou 256 GB , který přináší fantastický výkon díky procesoru Apple A15 Bionic i nádherné zobrazení na patentovaném displeji Super Retina XDR s ProMotion s adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz, díky čemuž je…
Momentálně nedostupné

Popis

Den D a hodina H pro všechny fanoušky Applu je konečně tady! Tim Cook a jeho tým totiž představil nový Apple iPhone 13 s interní kapacitou 256 GB, který přináší fantastický výkon díky procesoru Apple A15 Bionic i nádherné zobrazení na patentovaném displeji Super Retina XDR s ProMotion s adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz, díky čemuž je dotykový zážitek rychlejší a intuitivnější. Každý uživatel pak jednoznačně ocení prodlouženou maximální výdrž 3095mAh Li-Ion baterie, která oproti minulé generaci vzrostla o 1,5 hodin na celkových 66,5 hodin.

S podporou eSIM odpadá nutnost vkládání fyzické SIM karty přímo do příslušného slotu a samozřejmostí pro iPhone 13 je také integrovaná podpora mobilních sítí 5. generace, pro které Apple využívá svůj vlastní čip s nízkou spotřebou energie. Rovněž zaujme i také svými kompaktními rozměry 14,67 x 7,15 x 0,77 cm a nízkou hmotností 174 g, kdy se jedná o jeden z nejtenčích 5G telefonů na světě. K dispozici pak budete mít hned 5 různých barevných variant – bílá (Starlight), tmavě šedá (Midnight), modrá (Blue), červená (Product RED) a růžová (Pink), takže si svůj iPhone dokonale sladíte se svým outfitem, kdy vás bude parádně reprezentovat kdykoliv a kdekoliv.

Apple iPhone 13 existuje hned v 5 různých barevných variantách – bílá (Starlight), tmavě šedá (Midnight), modrá (Blue), červená (Product RED) a růžová (Pink).

Jednou z nejzajímavějších funkcí je bezpochyby Smart Data Mode s automatickým přepínáním mezi vhodnými komunikačními technologiemi, která vám zajistí vysoce stabilní připojení za každé situace, ať už budete kdekoliv. Podpora WiFi 6 nabízí až o 38 % vyšší rychlost stahování než předešlá generace, tudíž se můžete těšit na rychlé a vysoce stabilní připojení u vás v domácnosti, ve společnosti i na cestách.

Apple tradičně kladl maximální důraz na fotoaparáty – dočkaly se tak obrovského upgradu v podobě hardwaru nové generace, který umožňuje pořizovat ještě detailnější fotografie a snímky filmařské kvality. Soustava magnetů na zadní straně iPhone 13 nabízí mimořádně zajímavé funkce, kdy pomocí nabíječky MagSafe lze například využívat bezdrátové Qi nabíjení s výkonem až 15 W. Obdobně jako u předchozí generace i zde můžete očekávat zvýšenou odolnost proti prachu a vodě s certifikací IP68, takže iPhone 13 vydrží v 6m hloubce po dobu 30 minut bez jakéhokoliv poškození.

Super Retina XDR

Velkým vylepšením prošel také 6,1″ Super Retina XDR displej s OLED panelem, technologií ProMotion a se širokým barevným gamutem P3. Nově totiž nabízí variabilní obnovovací frekvenci od 10 až do 120 Hz podle toho, jak vysoký grafický výkon potřebujete pro konkrétní činnost. Dále nabízí špičkové rozlišení 2 532 x 1 170 px s jemností 460 PPI a mezi jeho klíčové vlastnosti patří také podpora přehrávání v HDR10+ a Dolby Vision, běžný jas až 1000 nitů (v HDR až 1 200) či ohromný kontrastní poměr 2 000 000 : 1.

Inovativní technologie True Tone zaručí bezprostřední reakci a fantastický vizuální vjem, která dynamicky upraví rovnováhu bílé barvy podle světelných podmínek v okolním prostředí, kdy slibuje až o 25 % jasnější zobrazení oproti minulé generaci. Hmatová odezva Haptic Touch vám pomůže dostat se k nejdůležitějším funkcím přes kontextové nabídky a zkratky a dává vám zpětnou vazbu v podobě jemných vibrací. Nasazení technologie Gorilla Glass Ceramic Shield z nanokeramických krystalů ve skle slibuje až 4krát vyšší odolnost při pádech iPhonu, k čemuž napomáhá také jeho špičková konstrukce z leteckého hliníku s příměsí zinku.

Apple iPhone 13 má 6,1palcový Super Retina XDR displej, který nově nabízí variabilní obnovovací frekvenci od 10 až do 120 Hz podle toho, jak vysoký grafický výkon potřebujete pro konkrétní činnosti.

Dechberoucí výkon

Apple A15 Bionic je nejrychlejší procesor používaný v chytrých telefonech a tabletech. Jde o superrychlý čip vyráběný 5nm technologií složený ze 2 výkonnostních jádrech Avalanche o frekvenci až 3,23 GHz a 4 efektivních úsporných jader Blizzard s taktem 1,8 GHz, které oděbírají až 25 % méně energie. Ty doprovází extrémně výkonný 16jádrový Neural Engine, který zvládne zpracovat neuvěřitelných 15,8 biliónů operací za sekundu. Jeho strojové učení je až o 44 % rychlejší oproti předchozí generaci, díky čemuž fungují jednotlivé funkce naprosto spolehlivě, takže se vám nikdy nestane, že by se vám iPhone 13 někdy zasekl.

Až 50% vylepšení grafického výkonu oproti přímé konkurenci se dočkal také integrovaný 4jádrový čip A15 Bionic GPU, což se projeví při složitých grafických úkonech, jako je streamování videa či hraní online her. Grafické jádro A15 Bionic dodává ohromný výkon pro neuvěřitelné zážitky v rozšířené realitě, fotorealistické efekty ve 3D hrách a fantastickou grafiku v aplikacích.

Apple iPhone 13 je vybavený A15 Bionic, což je nejrychlejší procesor používaný v chytrých telefonech a tabletech.

Osvědčený a značně vylepšený iOS

iOS 15 je nabitý novými funkcemi, které vás udrží ve spojení, které vám pomohou prozkoumat svět. Díky vyspělé inteligenci toho na iPhonu zvládnete daleko víc než kdy předtím, kdy tento střelhbitý operační systém nabízí špičkovou optimalizaci, bezkonkurenční sbírku aplikací a maximální provázanost s celým ekosystémem Apple. V App Storu najdete aplikace na cokoliv, co vás napadne dělat – kancelářská práce, fotografování, natáčení a střih videí, hraní her a mnoho dalších aktivit. App Store je totiž aktualizován každý den a navíc vám dává doporučení na zajímavé aplikace, které jsou ušité na míru přímo pro vás.

iOS 15 nabízí špičkovou optimalizaci, bezkonkurenční sbírku aplikací a maximální provázanost s celým ekosystémem Apple.

Novinky v iOS 15

 • FaceTime – pomocí funkce Izolace hlasu můžete minimalizovat hluk na pozadí a v režimu Portrét zaostřit obraz na svou tvář. Účastníci skupinových hovorů FaceTime se zobrazují v mřížce na dlaždicích stejné velikosti; automaticky se zvýrazňuje dlaždice toho, kdo právě mluví. Pomocí téhož jedinečného webového odkazu můžete do hovoru FaceTime přizvat kohokoli dalšího. Jednotliví účastníci se zobrazují na stejně velkých dlaždicích; dlaždice hovořícího účastníka je zvýrazněná.
 • SharePlay (po upgradu na iOS 15.1) – Funkci SharePlay ve FaceTimu můžete využít k společným zážitkům s přáteli a rodinou – sledovat spolu televizní pořady a filmy, poslouchat hudbu nebo sdílet obrazovku. Viz Společné sledování a poslech přes SharePlay v aplikaci FaceTime. Hovor FaceTime, ve kterém se zobrazuje sdílené video z Apple TV+. U horního okraje obrazovky jsou umístěny ovládací prvky FaceTimu, pod nimi přehrávané video a u dolního okraje obrazovky ovládací prvky pro přehrávání.
 • Zprávy – Odkazy, fotky a další obsah, který s vámi někdo sdílí v aplikaci Zprávy, se nyní objevují v oddílu Sdíleno s vámi v příslušné aplikaci (k dispozici v aplikacích Fotky, Safari, Podcasty, Hudba, News a TV). Více fotek zaslaných ve Zprávách se nyní zobrazuje v podobě koláže nebo sbírky obrázků, které můžete pohodlně prohlížet přejížděním prstu.
 • Memoji – Vyjádřete svůj vzhled a styl úplně novým způsobem. Vyberte si pro své nálepky s memoji nové druhy oblečení, víc pokrývek hlavy a aktualizované volby přizpůsobení.
 • Soustředění – Režimy soustředění můžete využít k automatickému filtrování oznámení podle toho, co právě děláte. Zvolte si některý z navrhovaných režimů, například Práce, Spánek nebo Osobní, a pak vyberte oznámení, která chcete při této činnosti dostávat. Když se vás pokusí kontaktovat někdo, koho jste nezahrnuli do seznamu povolených oznámení, objeví se v aplikací Zprávy váš režim soustředění, takže se odesilatel dozví, že jste zaneprázdnění.
 • Oznámení dostala nový vzhled – díky doplněným fotkám kontaktů a větším ikonám aplikací je teď snáz odlišíte. Můžete také dostávat souhrn oznámení doručených během dne podle rozvrhu, který si sami nastavíte.
 • Mapy – Na plánech měst, například San Franciska nebo New Yorku, se zobrazují údaje o nadmořské výšce, památkách, stromech, přechody pro chodce a další informace. Nové funkce pro jízdu autem nabízejí podrobnosti jako odbočovací a cyklistické pruhy nebo zobrazení složitých křižovatek z pohledu řidiče. Aktualizované funkce pro veřejnou dopravu ukazují stanice v blízkém okolí a čas jízdy dopravou; a v rozšířené realitě jsou k dispozici pokyny pro pěší trasy.
 • Safari – Nový řádek panelů u dolního okraje displeje usnadňuje přístup k panelům a jejich procházení. Panely můžete uspořádat do skupin a snáz mezi nimi přepínat.
 • Živý text – Funkce Živý text rozpoznává text na fotkách a v záběru fotoaparátu iPhonu a umožňuje vám ho jedním klepnutím okopírovat a vložit jinam, vytočit telefonní číslo nebo poslat e?mail na adresu zachycenou na obrázku.
 • Vizuální vyhledávání – Funkce na fotkách rozpoznat různé objekty, například známé památky, rostliny, knihy nebo umělecká díla, a na internetu k nim vyhledá další obrázky a informace (jen v USA).
 • Fotky – Vzhled a styl vzpomínek můžete přizpůsobit pomocí vzpomínkových mixů a dalších voleb pro úpravy. Kromě toho můžete zvolit některé z vybraných skladeb z Apple Music jako hudbu na pozadí vzpomínky.
 • Přeložit – Na iPhonu a v podporovaných aplikacích od nezávislých vývojářů snadno přeložíte text do jiného jazyka. Funkce Živý text vám navíc umožňuje překládat i texty na fotkách nebo v záběru fotoaparátu v iPhonu.
 • Poznámky – Své poznámky si můžete přehledněji uspořádat pomocí značek, například #cestování nebo #recepty; díky tomu snáze vyhledáte poznámky v různých kategoriích. Ve sdílených poznámkách můžete uvádět spolupracovníky, vzájemně se informovat o důležitých změnách a také si zobrazit nejnovější změny ve sdílené poznámce v přehledném seznamu.
 • Připomínky – Své připomínky můžete uspořádat do kategorií tak, že při vytvoření k nim přidáte značky, například #pochůzky nebo #úkoly. Můžete vytvářet dynamické seznamy umožňující automatické uspořádání připomínek na základě značek, data, času, polohy, priority a dalších prvků.
 • Zdraví – Svá zdravotní data můžete sdílet se svými blízkými, analýza stability chůze vám pomůže odhadnout riziko pádu a na základě vyhodnocení trendů porozumíte změnám svého zdravotního stavu v čase.
 • Peněženka (iOS 15.1) – Do aplikace Peněženka si můžete přidat záznamy o očkování a předložit je, když se potřebujete prokázat potvrzením o očkování (podporují jen někteří poskytovatelé zdravotní péče a zdravotní úřady).
 • Počasí – Nová podoba aplikace obsahuje animovaná pozadí a grafické znázornění srážek, kvality ovzduší a teplotních map.
 • Soukromí – Ochrana soukromí v aplikaci Mail vás chrání před pokusy odesílatelů získat informace o vaší e-mailové aktivitě, sledovat vaše aktivity na internetu nebo zjistit vaši polohu. Chrání vás také před tím, aby odesílatelé věděli, zda nebo kdy jste otevřeli jejich e-mailovou zprávu. V Safari si můžete přečíst zprávu o soukromí s přehledem trackerů, které detekovala inteligentní prevence sledování a zabránila jim vás sledovat.
 • iCloud+ – Kombinuje všechno, co už nabízí iCloud, kdy má navíc zcela nové prémioé funkce, jako je například Soukromý přenos přes iCloud (betaverze) – nová služba chránící vaše soukromí na internetu –, služba Skrýt můj e-mail, díky níž si snadno vytvoříte náhodnou jedinečnou e-mailovou adresu, kdykoli ji budete potřebovat, nebo rozšířená podpora zabezpečeného videa HomeKitu, která vám umožní nakonfigurovat víc domácích bezpečnostních kamer.
Apple iCloud+ kombinuje všechno, co už nabízí iCloud, kdy má navíc zcela nové prémioé funkce.

Zpřístupnění

iPhone 13 obsahuje funkce, které vycházejí vstříc lidem se specifickým zrakovým, sluchovým či motorickým omezením pro kreativní, studijní či jakékoliv jiné potřeby. Od VoiceOveru, který nahlas popisuje obsah obrazovky, až po Switch Control, přes který ovládáte iPhone bez dotyku. Funkce Zpřistupnění pomáhá lidem s postižením při práci na iPhonu, čímž výrazně zjednodušuje jejich náročný život. Každý se totiž může bavit, každý má šanci něco vytvořit a dokázat tak ohromné věci.

iPhone 13 obsahuje funkce, které vycházejí vstříc lidem se specifickým zrakovým, sluchovým či motorickým omezením pro kreativní, studijní či jakékoliv jiné potřeby.

S iPhonem až do fotografické galerie

Vylepšená optika se nezalekne ani přílišného světla či černočerné tmy! Soustava 2 zadních objektivů pro širokoúhlé a ultraširokoúhlé snímky dokáže pokrýt mnoho fotografických disciplín – portréty, reportáže, krajina, architektura, sport, příroda, makrofotografie a další, díky čemuž iPhone 13 představuje skvělé řešení pro fotografy všeho druhu.

S podporou umělé inteligence procesoru A15 Bionic vytvoříte vždy ostré a jasné záběry s precizním podáním barev. Tento čip pomocí strojového učení, procesoru obrazového signálu a Neural Engine rovněž dokáže při focení automaticky sledovat pohybující se subjekt a rozezná lidskou tvář. V portrétním režimu umožňuje využít také takzvaný bokeh efekt a nabízí 6 efektů studiového nasvícení – Přirozené světlo, Studiové světlo, Obrysové světlo, Jevištní reflektor, Černobílý jevištní reflektor a Černobílé high-key světlo. Vhod přijde i inteligentní zaostřování 1 prstem s technologií Focus Pixels, takže získáte ostré snímky i ve velice náročných situacích.

Hlavní širokoúhlý objektiv se pyšní světelností f/1,6 a optickou stabilizací obrazu, která koriguje otáčení horizontální a vertikální osy. Ultraširokoúhlý 13mm fotoaparát pak vyniká clonou f/2,4 a 120° zorným polem pro focení architektury, krajiny či davu lidí. K dispozici budete mít také kvalitní přední fotoaparát, který se pyšní 12MPx rozlišením a clonou f/2,2. Navíc selfie kamera přináší spoustu zajímavých inovací, jako je Deep Fusion, Smart HDR 4, nahrávání v Dolby Vision a mnoho dalšího. Nelezne využití nejen při odemčení skrze funkci FaceID, ale také při komunikaci s přáteli přes FaceTime, kterou oživíte třeba svojí přeměnou v Animoji.

Fotosoustava iPhonu 13 se skládá ze 2 zadních objektivů pro širokoúhlé a ultraširokoúhlé snímky, kdy dokáže pokrýt mnoho fotografických disciplín – portréty, reportáže, krajina, architektura, sport, příroda, makrofotografie a další.

S iPhonem až na Hollywoodský chodník slávy

Speciální filmařský režim dokáže rozpoznat to nejdůležitější ve vašem záběru, takže můžete snadno natáčet videa s hloubkou ostrosti a zcela automaticky přeostřovat mezi klíčovými objekty. Podpora natáčení 4K HDR videí ve filmové kvalitě Dolby Vision potěší všechny amatérské i profesionální fotografy a filmaře bez ohledu na preferovaný žánr. Gradingem do Dolby Vision prochází až hotový film při postprodukci. Je to časově náročný proces, který probíhá ve střižnách na profesionálních počítačích. Apple se však rozhodl poskytnout Dolby Vision běžným uživatelům a amatérským tvůrcům, díky čemuž dosáhnete dechberoucích výsledků, které snesou srovnání s předními hollywoodskými filmy.

Nižší uhlíková stopa

Úspora emisí společnosti Apple při výrobě iPhone 13 vyjde nastejno, jako by ze silnic zmizelo 450 000 aut ročně. U všech nových iPhonů odebral sluchátka i další obdobné příslušenství z balení. Dle jejich statistik tato elektronika nejčastěji končí v šuplíku a po čase tvoří zbytečný elektroodpad. Místo toho Apple přibalil rychlonabíjecí USB?C/Lightning kabel, který většina lidí skutečně využije.

Každá krabička je díky tomu podstatně menší, tím pádem se jich vejde víc do jedné zásilky. Tím se samozřejmě sníží množství spotřebovaného paliva a emisí CO2. Apple také spolupracuje se svými výrobními partnery na přechodu na obnovitelnou energii, díky čemuž omezuje emise oxidu uhličitého o víc než 2 milióny tun ročně.

Hlavní přednosti

 • iPhone 13 je vlajková loď společnosti Apple, která vyniká spojením nejnovějších technologií
 • iOS 15 přináší nový, příjemnější vzhled, řadu praktických vychytávek a vylepšenou ochranu vašeho soukromí
 • Uživatelsky přívětivé prostředí operačního systému iOS 15 zajistí snadné použití i skvělou odezvu
 • S A15 Bionic, 4GB RAM LPDDR5 a 256GB ROM je spuštění aplikací neskutečně rychlé a plynulé
 • Maximální výkon i úsporu garantuje čip Apple A15 Bionic – 2x 3,23GHz jádro a 4x 1,8GHz jádro
 • 16jádrový Neural Engine zvládne zpracovat neuvěřitelných 15,8 biliónu operací za sekundu
 • Až 50% vylepšení grafického výkonu oproti svému předchůdci zajistí 4jádrové GPU A15 Bionic
 • Podpora extrémně rychlého mobilního internetu 5G pro okamžitý přístup k oblíbenému obsahu
 • Jedná se o jeden z nejtenčích 5G telefonů na světě – vysoce kompaktní rozměry 14,67 x 7,15 x 0,77 cm
 • 6,1″ OLED Super Retina XDR displej s hustotou 460 PPI a s rozlišením 2532 x 1170 px
 • Displej potěší všechny kinematografické nadšence podporou technologií HDR10+ a Dolby Vision
 • Neuvěřitelná svítivost 1000 nitů poskočí při zapnutém HDR na hodnotu 1200 nitů
 • Perfektní barvy a obří kontrast 2 000 000 : 1 potěší každé bystré oko pozorovatele
 • Inovativní technologie True Tone zaručí bezprostřední reakci a fantastický vizuální vjem
 • Hmatová odezva Haptic Touch vám dává zpětnou vazbu v podobě jemných vibrací
 • Fotosoustava se skládá z širokoúhlého a ultraširokoúhlého objektivu – 12 + 12 MPx
 • Dokáže pokrýt mnoho fotografických disciplín – portréty, reportáže, architektura, příroda, makrofotografie a další
 • Všemi kamerami můžete natáčet strhující 4K UHD videa při 60 fps s možností okamžité editace
 • 12MPx selfie kamera nabízí portrétní režim s efektem bokeh, různé varianty nasvícení, Smart HDR 4 a Deep Fusion
 • Utraširokoúhlý 12MPx objektiv se 120° zorným polem vám zařídí, že vám už při focení nic neunikne
 • Náročné uživatele zaujme podpora záznamu ve filmové kvalitě Dolby Vision se širokými možnostmi úpravy
 • Díky podpoře Dolby Vision dosáhnete výsledků, které snesou srovnání s hollywoodskými filmy
 • Skvěle ostré snímky i za zhoršených světelných podmínek díky integraci Deep Fusion a Nočnímu režimu
 • Noční režim se automaticky zapne sám podle expozice a slouží k pořízení ostrých fotek bez použití blesku
 • Během Nočním režimu je navíc možné spustit i časosběr, čímž vykouzlíte fantastické snímky noční oblohy
 • Optická i elektronická stabilizace obrazu zajistí perfektně ostré snímky za každých podmínek
 • Vhod přijde i inteligentní zaostřování 1 prstem s technologií Focus Pixels
 • Zabezpečení Face ID se dokáže přizpůsobovat změnám vašeho vzhledu a nikam neukládá vaše fotografie
 • Prostorový zvuk Dolby Atmos vám zajistí skvělý audio zážitek během multimediální zábavy všeho druhu
 • 23W rychlonabíjení dokáže iPhone 13 nabít z 0 na 50 % za neuvěřitelných 30 minut
 • 15W bezdrátové nabíjení MagSafe funguje pomocí soustavy magnetů na zadní straně iPhonu
 • Bezdrátové Qi / PMA nabíjení se rovněž pyšní funkcí rychlého nabití
 • Krytí proti vodě IP68 garantuje vysokou odolnost telefonu proti vodě a prachu
 • Sklo Ceramic Shield obohacené o nanokeramické krystaly ochrání displej před pády a poškrábáním
 • Apple u všech nových iPhonů odebral napájecí adaptér a sluchátka z balení
 • Tato roční úspora emisí vyjde nastejno, jako kdyby zmizelo ze silnic 450 000 aut
 • Skutečně rychlá Wi-Fi 6 (802.11ax) stahuje data až o 38 % rychleji než předchozí standard 802.11ac
 • Díky podpoře NFC můžete platební kartu nechat doma a platit telefonem v obchodě či v restauraci
 • Dual SIM (nano + eSIM) – snadno skloubíte osobní i pracovní život do jednoho telefonu
 • S podporou eSIM odpadá nutnost vkládání SIM karty přímo do příslušného slotu díky zabudovanému čipu

Specifikace

 • Značka: Apple
 • Model: iPhone 13
 • Určení: chytrý telefon / smartphone

Displej

 • Displej: Super Retina XDR
 • Technologie: OLED
 • Úhlopříčka displeje: 6,1″ (15,49 cm)
 • Poměr obrazovky k tělu: 86 %
 • Poměr stran: 19,5 : 9
 • Rozlišení displeje: 2532 x 1170 px
 • Maximální obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Jemnost: 460 PPI
 • Typická svítivost: 1000 nits
 • Maximální svítivost: 1200 nits (v HDR)
 • Počet barev: 16 mil.
 • Kontrastní poměr: 2 000 000 : 1
 • WCG: Ano (P3)
 • Barevná hloubka: 24-bit
 • Dolby Vision: Ano
 • True-Tone: Ano
 • Haptic Touch: Ano
 • 3D Touch displej: Ne
 • Zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem: HDR10+
 • Materiál rámečku: nerezová ocel
Odolnost displeje
 • Ochrana: Gorilla Glass Ceramic Shield
 • Materiál: keramické sklo odolné proti poškrábání, oleofobní povlak
 • Hustota keramického skla: 2,39 g/cm3
 • Tloušťka keramického skla: 0,4 mm až 2,0 mm
 • Modul pružnosti v tahu: 69,3 GPa
 • Modul pružnosti ve smyku: 28,5 GPa
 • Tvrdost podle Vickerse (při zatížení 200 g): až 649 kgf/mm²
 • Odolnost proti lomu: 0,66 MPa m½
 • Maximální hodnota tlaku: 443 newtonů

Software

 • Operační systém: Apple iOS 15

Hardware

 • Chipset: Apple A15 Bionic
 • Litografie: 5 nm
 • Instrukční sada: ARMv8-A64 (64 bit)
 • Datová šířka: 64-bit
 • Počet jader: 6
 • Výkonnostní jádra: 2x 3,32GHz Avalanche
 • Úsporná jádra: 4x 1,8GHz Blizzard
 • Počet vláken: 6
 • L2 Cache: 4 MB
 • Šifrování AES-NI: Ano
Grafický procesor
 • GPU: Apple A15
 • Litografie GPU: 5 nm
 • Počet jader GPU: 4
 • Podpora API: OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.0, OpenCL 2.0, DirectX 11
Neurální procesor (NPU)
 • Název: Apple Neural Engine
 • Počet jader: 16x
 • Počet operací za sekundu: 15,8 biliónu operací
RAM
 • Typ RAM: LPDDR5
 • Velikost RAM: 4 GB
 • Frekvence RAM: 2750 MHz
Úložiště
 • Typ úložiště: NVMe
 • Velikost úložiště: 256 GB
 • Maximální rychlost sekvenčního čtení / zápisu: 1 200 MB
 • Slot pro paměťové karty: Ne

Fotosoustava

 • Typ snímače: CMOS (zadní fotoaparát), CMOS BSI (přední fotoaparát)
 • Počet objektivů zadního fotoaparátu: 2
 • Zadní videokamera: Ano
 • Počet objektivů předního fotoaparátu: 1
 • Přední videokamera: Ano
 • Maximální rozlišení videa: 4K UHD @ 60 fps / 1080p @ 240 fps
 • Režimy portrétního nasvícení: Přirozené světlo, Studiové světlo, Obrysové světlo, Jevištní reflektor, Černobílý jevištní reflektor, Černobílé high-key světlo
 • Ostření metodou fázové detekce (PDAF): Ano
 • Stabilizace obrazu: OIS, gyro-EIS
 • Prémiové technologie: 10?bit HDR, Dolby Vision HDR (až 60 fps), Cinematic mode
 • Další funkce a výbava fotoaparátu: širokoúhlý objektiv, ultraširokoúhlý objektiv, noční režim, portrétní režim, automatické ostření, přisvětlovací dioda, Bokeh efekt, digitální zoom, optický zoom, geotagging, korekce ISO, korekce bílé barvy, kompenzace expozice, makro režim, režim scenérie, Deep Fusion, Smart HDR 4, časování / prodleva snímku, časosběrný snímek
Zadní fotoaparát
 • Rozlišení širokoúhlého objektivu: 12 MPx
 • Světelnost širokoúhlého objektivu: f/1,6
 • Ohnisková vzdálenost širokoúhlého objektivu: 26 mm
 • Rozlišení ultra-širokoúhlého objektivu: 12 MPx
 • Světelnost ultra-širokoúhlého objektivu: f/2,4
 • Ohnisková vzdálenost ultra-širokoúhlého objektivu: 13 mm
 • Úhel záběru ultra-širokoúhlého objektivu: 120?
Přední fotoaparát
 • Rozlišení předního fotoaparátu: 12 MPx
 • Ohnisková vzdálenost: 23 mm
 • Stabilizace obrazu: gyro-EIS
 • Světelnost předního fotoaparátu: f/2,2

Audio a video

 • Počet reproduktorů: 2
 • Stereo: Ano
 • Audio: 32-bit / 384kHz
 • Zvukové formáty / kodeky: FLAC, MP3, MP4, WAV, AC-3, E-AC-3, AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, PAAC, Linear PCM, Apple Lossless, Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos, Audible, Audible Enhanced Audio, AAX, AAX+, AIFF, CAF
 • Formáty a kodeky videa: H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC video, H.265, HEVC, MPEG-4 Part 2, Motion JPEG, VP9

Připojení a rozhraní

 • Konfigurace karet: hybridní slot
 • Maximální počet SIM karet: 2
 • Podporované SIM: NanoSIM, eSIM
 • Technologie: GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
 • Rychlost přenosu dat: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A 5G, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps
 • Frekvence LTE: 5200, 3500, 2600, 2500, 2300, 2100, 2000, 1900, 1800, 1700, 900, 850, 800, 700 MHz
 • Frekvence 5G: 39000, 28000, 4700, 3700, 3500, 2600, 2500, 2300, 2100, 1900, 1800, 1700, 900, 850, 800, 700, 600 MHz
 • Bezdrátová připojení: Wi-Fi, Bluetooth, NFC, A-GPS, Glonass, BeiDou, Galileo, QZSS
 • Verze Bluetooth: 5.0
 • Profily Bluetooth: A2DP, LE, aptX
 • WiFi standard: 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac, 802.11ax
 • Pásma WiFi: 2,4GHz, 5GHz
 • WiFi Hotspot: Ano
 • MIMO: 2 x 2
 • LAA: Ano
 • Konektivita: NFC, UMA, VoLTE, Tethering, OTA sync, Computer sync
 • Radio: žádné
 • Drátová připojení: Lightning, USB-C
 • OTG/USB host: Ne
 • AUX / 3,5" jack: Ne

Senzory a zabezpečení

 • Senzory: G-senzor, senzor přiblížení, senzor okolního světla, digitální kompas, gyroskopický senzor, barometr
 • Zabezpečení: snímání obličeje FaceID

Baterie a nabíjení

 • Typ baterie: Li-Ion
 • Kapacita baterie: 3095 mAh (12,11 Wh)
 • Maximální výdrž baterie: až 66,5 hodin
 • Rychlonabíjení: Ano
 • Příkon rychlého nabíjení: až 23 W
 • Nejrychlejší možné nabití: na 50 % za 30 minut
 • Bezdrátové nabíjení Qi / PMA: Ano
 • Technologie bezdrátového nabíjení: MagSafe
 • Příkon bezdrátového nabíjení: až 15 W
 • Podpora rychlého bezdrátového nabíjení: Ano

Odolnost telefonu

 • Stupeň krytí: IP68
 • Prachuvzdornost: Ano
 • Voděodolnost: Ano
 • Nárazuvzdornost: Ano

Fyzické vlastnosti

 • Materiál: keramické sklo, tvrzený plast, hliník legovaný zinkem (7075), nerezová ocel
 • Barva: modrá
 • Čistá hmotnost: 174 g
 • Rozměry (Š x V x H): 14,67 x 7,15 x 0,74 cm
 • Celková hmotnost balení: 374 g
 • Celkové rozměry balení (Š x V x H): 17 x 10 x 12 cm

Obsah balení

 1. 1x Apple iPhone 13 (256 GB)
 2. 1x napájecí USB-C adaptér
 3. 1x rychlonabíjecí USB?C/Lightning kabel
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.