Přípravek pro odolnost zeleniny AgroBio Zdravá zelenina

Přípravek pro odolnost zeleniny AgroBio Zdravá zelenina

Záruka: 24 měsíců | Kód: 3076739 | CZ distribuce
Souprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových. Souprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových chorob. Obsažené přípravky a účinné látky (bakterie): - INPORO…
Cena s DPH519,– 
Cena s DPH pro registrované486,– Kč
Cena bez DPH429,– Kč
Skladem
Doprava od 61 Kč
 Přepravní službou do 22.4.od 450 Kč
 Na výdejním místě do 23.4.od 61 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis


Souprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových. Souprava dvou přírodních produktů z bakterií pro odolnost zeleniny. Pro aplikaci do půdy, substrátu v době před výskytem půdních houbových chorob.

Obsažené přípravky a účinné látky (bakterie):

- INPORO Zdravá zelenina - přípravek ve formě suchého prášku obsahující životaschopné spory bakterií (Bacillus amyloliquefaciens).
- INPORO Růst zeleniny - přípravek ve formě suchého prášku obsahující životaschopné spory bakterií (Paenibacillus polymyxa).

Jak účinkuje?

Obsažené bakterie Bacillus amyloliquefaciens a Paenibacillus pomylyxa podle provedených pokusů dokáží ochránit prostor kolem kořenů rostlin a vymezit tak tento prostor před půdními patogeny (původci houbových chorob v půdě).

K nejčastějším půdním patogenům (chorobám) patří:

- Hlízenka obecná (sclerotinia sclerotiorum) - častý výskyt zejména u salátu
- Vadnutí rostlin (verticillium sp.) - častý výskyt zejména u paprik, rajčat, okurek
- Sclerotium cepivorum (projevuje se např. bílo-šedou hnilobou u kořene cibule, česneku)
- Thielaviopsis basicola (projevuje se např. černáním kořenů mrkve, celeru, aj.)
- Padání klíčních rostlin (způsobené vlivem několika půdních houbových chorob) - častý výskyt u výsevu (po vzejití mladných rostlin) paprik, okurek, rajčat, aj.
- Obecně lze říci, že aplikací těchto bakteriálních přípravků dojde k tomu, že "užitečné bakterie" (obsažené v přípravku) obsadí prostor kolem kořenů rostlin a vytvoří v půdě nebo substrátu "blokádu" vůči průniku patogeních bakterií v půdě nebo substrátu.
- INPORO Zdravá zelenina - obsahuje bakterie Bacillus amyloliquefaciensBakterie pro zdravé kořeny
- Podporuje růst a obranyschopnost zeleniny. Obsažené bakterie osídlí kořeny rostlin v půdě nebo substrátu. Tyto bakterie svoji činností produkují fytoalexiny – látky se stimulačními účinky na růst a přirozenou obranyschopnost zeleniny = podporují zdravý růst zeleniny včetně jejích kořenů.
- Balení obsahuje 10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.
- INPORO Růst zeleniny - obsahuje bakterie Paenibacillus polymyxaBakterie pro růst zeleniny
- Podporuje růst a bohatou úrodu zeleniny. Bakterie navazují u kořenů v půdě vzdušný dusík a působí stimulačně na růst zeleniny. Svojí činností bakterie zvyšují biologickou aktivitu půdy, podílí se na rozkladu organických látek v půdě, při kterém se uvolňují živiny (NPK, aj.), které pěstovaná zelenina vyžívá pro svoji výživu. Zvyšuje kvalitu a úrodu zeleniny.
- Balení obsahuje 10 g přípravku = dávka na 10 m2 záhonu / plochy.

Pro jaké rostliny je registrován?

- Pro veškerou zeleninu - listová, kořenová, cibulová, plodová, brukvovitá (zvyšuje odolnost rostlin, kořenů vůči půdním houbovým chorobám)

Jak ji použít?

- Aplikace zálivkou do půdy nebo substrátu
- Neprovádějte postřik rostlin = přípravky účinkují jen v půdě, nikoliv na nadzemních částech rostlin

Aplikace:

- INPORO Zdravá zelenina - 1x zálivkou po vzejití zeleniny (na mladé rostliny)
- INPORO Růst rostlin - 1x za 2-4 týdny po aplikaci prvního přípravku (INPORO Zdravá zelenina) v případě zeleniny (salát, ředkvička, aj.), které se pěstují krátkou dobu. V případě rostlin, které se pěstují delší dobu, např. rajčata, okurky, papriky, ošetřující zálivky provádějte každých 6 týdnů (střídání přípravků v soupravě). Opakování je vhodné z důvodů většího kořenového systému = rostlina potřebuje více bakterií).
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.