Rekuperace AWENTA HRV100

Rekuperace AWENTA HRV100

Záruka: 24 měsíců | Kód: 3702102 | CZ distribuce
Kompaktní rekuperátor HRV100 je určen pro decentralizované větrání s rekuperací tepla s využitím pro jednu místnost v bytových domech. AWENTA KOMPAKTNÍ REKUPERÁTOR HRV100 ZÁRUKA Typ rekuperátor Výrobek je určen pro nepřetržitý provoz. Je vybavena akumulačním výměníkem, jehož úkolem je shromažďovat a vracet (rekuperační) tepelnou energii v procesu…
Cena s DPH4 880,– 
Cena bez DPH4 033,– Kč
Skladem
Doprava od 450 Kč
 Přepravní službou do 27.9.od 450 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis


Kompaktní rekuperátor HRV100 je určen pro decentralizované větrání s rekuperací tepla s využitím pro jednu místnost v bytových domech.

AWENTA KOMPAKTNÍ REKUPERÁTOR HRV100 ZÁRUKA Typ rekuperátor
Výrobek je určen pro nepřetržitý provoz. Je vybavena akumulačním výměníkem, jehož úkolem je shromažďovat a vracet (rekuperační) tepelnou energii v procesu odsávání a přivádění vzduchu z místnosti, ve které je instalován. Systém pracuje ve dvou režimech: výfuk a přívod. Každý z režimů může pracovat ve dvou rychlostech:

1 - pomalý výfuk - pomalý přívod
2 - rychlý výfuk - rychlý přívod
Doba trvání každého režimu je 60 sekund. Řazení převodových stupňů se provádí dvoupolohovým přepínačem. Polohu spínače (otáčky ventilátoru) rekuperátoru lze měnit pomocí tahového lankového spínače umístěného vedle ventilátoru.

Charakteristický:

Napájení 230V 50Hz

1. rychlostní stupeň

Hlasitost 32db
Kapacita 35 m3 / h
1,5W

2. rychlostní stupeň

Hlasitost 36db
Kapacita 50 m3 / h
2W

Použití:
Zpětné získávání tepla umožňuje omezit tepelné ztráty způsobené větráním místnosti. Úkolem rekuperátoru je tedy zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu z místnosti, ve které je instalován. Jednotka řady HRV je vybavena akumulačním výměníkem tepla, který zadržuje a uchovává tepelnou energii, aby ji předal vzduchu přiváděnému zvenčí. Díky tomuto řešení je možná výměna čerstvého vzduchu s teplotou blízkou teplotě panující v místnosti.

Režim odsávání vzduchu:
Rekuperátor HRV je vždy zapnutý v režimu odsávání. Vzduch odváděný z místnosti po jeho zapnutí předává tepelnou energii hliníkovému výměníku. Po šedesáti sekundách se ventilátor automaticky přepne do režimu napájení.

Režim přívodu:
Vzduch přiváděný zvenku je před vstupem do místnosti ohříván naakumulovaným teplem výměníku. Díky takovému působení je ztráta tepla nepozorovatelná.

Popis obrázku 3.
1 - přívodní-odtahový ventilátor
2 - kryt ventilátoru
3 - šroub zajišťující kryt napájecího prostoru
4 - kryt napájecího prostoru
5 - zátky maskující upevňovací šrouby ventilátoru
6 - tažný řetěz sloužící k přepínání mezi I-šim a II-gim chodem ventilátoru (*dotykový hrv100 bez dálkového ovládání)
7 - teleskopické ventilační potrubí pro snadné přizpůsobení tloušťce stěny místnosti
8 - hliníkový akumulační výměník
9 - vzduchový filtr
10 - vnější konec ventilačního potrubí
11 - zátky maskující šrouby

Spojovací trubka funguje na principu teleskopu lze sklopit až na 26 cm a rozložit až na 40,5 cm, což nám poskytuje lepší přizpůsobení tloušťce stěn.
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.