Smart ovladač osvětlení CEL-TEC L141Z 1CH ZigBee Tuya

Smart ovladač osvětlení CEL-TEC L141Z 1CH ZigBee Tuya

Záruka: 24 měsíců | Kód: 3802532 | CZ distribuce
Chytrý dvoukanálový ZigBee spínač L141Z (pouze fáze) představuje inovativní řešení pro dálkové ovládání osvětlení v domě pomocí aplikace Tuya, čímž se stává klíčovou součástí každé chytré domácnosti. Spínač L141Z je určen pro usazení do elektroinstalační krabice nebo pod vypínač, a na rozdíl od obvyklých spínačů nepotřebuje k napájení nulový…
Cena s DPH865,– 
Cena bez DPH715,– Kč
Skladem
Doprava od 450 Kč
 Přepravní službou do 18.4.od 450 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis


Chytrý dvoukanálový ZigBee spínač L141Z (pouze fáze) představuje inovativní řešení pro dálkové ovládání osvětlení v domě pomocí aplikace Tuya, čímž se stává klíčovou součástí každé chytré domácnosti. Spínač L141Z je určen pro usazení do elektroinstalační krabice nebo pod vypínač, a na rozdíl od obvyklých spínačů nepotřebuje k napájení nulový vodič. Je tedy obzvlášť vhodný do starších elektroinstalací, kde jde zpravidla k vypínači pouze fáze. Samozřejmostí jsou zachovaná fyzická tlačítka.

Chytrý spínač L140Z využívá bezpečný protokol ZigBee, který zajišťuje stabilní a spolehlivý provoz. Kvůli absenci nulového vodiče, a z toho plynoucí nutné nízké spotřebě energie, nefunguje chytrý spínač L141Z jako prodlužovač signálu. U některých svítidel s LED žárovkou je nutné paralelně připojit kondenzátor, který je součástí balení. Samotné spínání probíhá pomocí polovodiče prvku - triaku. To vede k nižší spotřebě a vyšší životnosti, jelikož odpadá cívka a kontakty tradičního relé.

Zařízení poskytuje možnost vytváření řady scénářů a propojení s dalšími prvky. Například jedním stiskem tlačítka v aplikaci můžete vypnout všechna světla v domě. Tento úkon lze také navázat třeba na stisknutí chytrého tlačítka na jiném místě v domě.

Spínač L141Z má funkce jako je automatické vypnutí světel po určité hodině, nebo nastavení různých časovačů. Spolupracuje také s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. Pokročilí uživatelé jej dále mohou integrovat do systému Home Assistant, prostřednictvím ZigBee adaptéru a software Zigbee2MQTT.

Upozorňujeme, že pro správnou funkčnost je potřeba centrální jednotka ZigBee.

Slouží k ovládání světel se zachováním původního vypínače
Vhodné pro staré elektroinstalace bez N vodiče
Vzdálená kontrola přes aplikaci
Návaznost na další zařízení přes automatizace

Technické parametry:

Zdroj napětí: AC 100-240 V 50/60 Hz
Min. - Max. zátěž: 10-100 W
Bezdrátová frekvence: 2.4 GHz
Protokol: ZigBee 3.0
Dosah: <100 m
Pracovní teplota: -10°C ~ 40°C
Krytí IP: IP20
Rozměry: 39,2×39,2×18 mm

Balení obsahuje:

Ovladač
Manuál
Kondenzátor
Držák
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.