Solární regulátor MPPT Victron Energy SmartSolar 250V/70A-Tr VE.Can

Solární regulátor MPPT Victron Energy SmartSolar 250V/ 70A-Tr VE.Can

Záruka: 24 měsíců | Kód: 3657977 | CZ distribuce
Robustní a rychlý MPPT regulátor s VE.Can pro náročné podmínky s napětím panelů až 250 V, nabíjecí proud 70 A. Baterie 12/24/48V, FV max 1000/2000/4000Wp. Vestavěný Bluetooth a konektor pro zásuvný displej. Parametry produktu: VE.Can: řešení pro více solárních regulátorů v jednom systému - s funkcí VE.Can může být synchronizováno až 25 jednotek…
Cena s DPH21 090,– 
Cena bez DPH17 430,– Kč
Skladem
Doprava od 450 Kč
 Přepravní službou do 9.6.od 450 Kč
Termín dodání závisí na výběru dopravy a vytíženosti přepravní společnosti.
ks

Popis


Robustní a rychlý MPPT regulátor s VE.Can pro náročné podmínky s napětím panelů až 250 V, nabíjecí proud 70 A. Baterie 12/24/48V, FV max 1000/2000/4000Wp. Vestavěný Bluetooth a konektor pro zásuvný displej.


Parametry produktu:

VE.Can: řešení pro více solárních regulátorů v jednom systému
- s funkcí VE.Can může být synchronizováno až 25 jednotek v jednom FV systému

Ultra-rychlé Maximum Power Point Tracking (MPPT)
- MPPT solární regulátory Victron Energy patří mezi absolutní světovou špičku v tomto oboru a nabízí ultra rychlé MPPT sledování. Zejména při zatažené obloze s kontinuální změnou intenzity osvitu jsou díky tomuto regulátoru solární zisky o 30% vyšší oproti klasickým PWM regulátorům nebo o 10% vyšší oproti pomalým MPPT regulátorům. Obzvláště při částečném zastínění mohou být dány dva i více bodů maximálního výkonu. Běžné MPPT regulátory mají snahu udržovat výkon na lokálním bodu výkonu, což ale nemusí odpovídat optimálnímu (maximálnímu) bodu výkonu.
- vynikající účinnost až 98%, bez zbytečných energetických ztrát s tichým pasivním chlazením bez větráku.

Vestavěné Bluetooth Smart
- monitorování a konfiguraci MPPT regulátoru SmartSolar můžete provádět prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Můžete monitorovat aktuální stavy a historická data a provádět nastavení parametrů pomocí mobilní aplikace VictronConnect.
- aplikaci VictronConnect si můžete také zdarma stáhnout na Google Play, nebo v App Store.
- pokud chcete provést výše uvedené pomocí PC, pak máte možnost použít pro propojení regulátoru a PC kabel VE.direct na USB. Do počítače si pouze nainstalujete program Victron Connect, který můžete stáhnout zdarma opět na stejné adrese viz výše.

SmartSolar zásuvný displej (není součástí dodávky)
- je možné dokoupit si jako příslušenství přídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej se zasune do konektoru na čelní straně regulátoru a umožní Vám vizualizovat veškeré provozní stavy a provádět nastavení parametrů.

Vstup pro dálkové zapnutí/vypnutí
- externí zařízení dokáže jednoduše vypnout/zapnout regulátor.

Vestavěné programovatelné relé
- může být programováno také pomocí mobilního telefonu například jako alarmové relé.

Interní teplotní senzor a volitelně i externí snímání napětí a teploty baterie přes Bluetooth
- pro komunikaci s baterií lze použít „chytré bateriové čidlo“ nebo inteligentní bateriový monitor BMV-712

Doporučená konfigurace :
- maximální výkon FV panelů je u 12V systémů je 1000Wp, u 24V systémů 2000Wp a u 48V systému 4000Wp. V případě překročení těchto hodnot se regulátor nepoškodí, ale pouze automaticky zredukuje přicházející výkon od panelů na přijatelné hodnoty.
- maximální vstupní zkratový proud do regulátoru od FV panelů nesmí překročit hodnotu 35A, jinak může dojít k trvalému poškození.
- maximální vstupní napětí FV panelů označované jako Voc (napětí na prázdno) nesmí překročit hodnotu 250V, jinak může dojít k trvalému poškození – nutno zohlednit, že s klesající teplotou roste Voc.

Flexibilní algoritmus nabíjení
- plně programovatelný algoritmus nabíjení a osm předprogramovaných algoritmů, které lze vybrat pomocí otočného přepínače (podrobnosti viz manuál).

Tato výkonnější řada solárních regulátorů není vybavena DC výstupem. Pro připojení DC zátěže k baterii doporučujeme použít „Ochranu baterií BP“ s maximálním proudem zátěže až 220A.

Upozornění: MPPT regulátory Victron Energy není povoleno používat v kombinaci s optimizéry fotovoltaických panelů. Při použití může dojít k poškození MPPT regulátorů i optimizérů a toto poškození nemusí být uznáno jako oprávněná reklamace.


Technické parametry:

- výrobce: Victron Energy
- technologie: MPPT
- napětí: 12 V
- napětí: 24 V
- napětí: 48 V
- napětí FV: 250 V
- nabíjecí proud: 70 A
- Bluetooth: ano
Technické specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter.